medaile ze závodů Dračí loď

Mistrovství České republiky 2007

Zlato z republiky a opět vedeme Český pohár

O víkendu 11.-12.8.2007 se v Ostrožské Nové Vsi konalo druhé Mistrovství České republiky dračích lodí. Naše posádka zde startovala v pozici obhájců loňských titulů na všech třech tratích. A opět se potvrdilo, že letošní sezona je vyrovnaná, tak jak v minulosti ještě nikdy nebyla.

Sobotní dopolední a odpolední program vyplnily sprinterské závody na 200 m. Zde těsně zvítězila posádka Moravian Dragons, která tím přepsala historii a jako první nenymburská posádka získala v kategorii Open titul Mistra ČR. Obhájci titulu pak skončili na druhém místě před Slovak Dragons. Do té doby vedoucí posádka Českého poháru, Pražský výběr, skončila na nepopulární bramborové pozici.

V sobotní podvečer se závodilo na dlouhých tratích /2 000 m/. Zde posádka Dragonteam Nymburk předvedla svou nejlepší jízdu a zvítězila před Moravian Dragons a Pražským výběrem, který zaostal o letos nevídaných 12 vteřin pozadu. Moravian dragons pak ztratili 5 vteřin na vítěze.

Závodilo se také v ženské kategorii, kdy na obou sobotních tratích titul vybojovaly pražské divošky, které tak dominují celé letošní sezoně a potvrdili tím i svůj úspěch z ME v Petrohradu. V kategorii Mix zvítězila na 200 m posádka Pražského Wild výběru před Moravian Dragons a ONV Devils. Letos neporažená posádka Tragburku dojela na čtvrté pozici.

V neděli se na 500 m znuvu představila celá domácí špička a v kategorii Premier Open si opět nejlépe vedli Moravian Dragons před Nymburkem a Pražským výběrem. V ženách opět nenašel soupeře W.I.L.D. of Prague a zvítězil před Ostrožskými dračicemi a Moravian Ladies dragons. V mixech došlo poprvé v historii k umístění dvou posádek na stejném místě. Za vítěznými Pražským Wild Výběrem a Moravian Dragons skončily na bronzu posádky ONV Devils a Tragburk.

Závěrem lze konstatovat, že naše posádka splnila na MČR svůj cíl – získat titul a vrátit se zpět do čela Českého poháru. Je vidět, že i přes krizi, které se nevyhne žádný klub, jsme stále postrachem ostatních posádek a nový směr, kterým se snažíme jít je správný. A pokud to všichni naši členové pochopí, budeme zase jednou tam, kde jsme byli.